blog SK

Ručné umytie auta verzus „kefy“

Často sa stretávame s otázkou, aký je rozdiel v službách autoumyvární. Ručné umytie auta, či kefy? Je rozdiel iba v cene?

Autoumyvárne s kefami
Špinavé auto zbavíte nánosov pomerne rýchlo, keď sa zastavíte v klasickej autoumyvárni s kefami. Je ich dostatok temer na každom rohu, v každom meste, pomaly i na dedine. Prakticky bez čakania do pár minút zbavíte svoje auto špiny. Zároveň však musíte počítať s rizikami. Kefy totiž môžu ničiť lak, oslabiť ho a auto je náchylné na rýchlejšie hrdzavenie. Okrem toho sa často stretneme s takzvanými hologramami na karosérii auta. Ide o mierne kružnicové „škrabance“, ktoré na kráse autu rozhodne nepridajú. Dajú sa odstrániť leštením, ktoré je však finančne náročnejšie. Ručné umytie auta je preto vhodnejšia alternatíva.

Služby ručnej autoumyvárne
Ak sa chcete o svoje auto postarať poriadne, riešením je využiť služby ručnej autoumyvárne. Rozdiel je vo všetkom. Je to menej pohodlné riešenie. Musíte sa vopred objednať. Auto nevyčistíme za päť minút. Chce to svoj čas. A je to aj drahšie. Tu však končia nevýhody a začínajú benefity. Okrem toho, že auto zbavíme špiny, pričom nepoškodíme lak, auto i navoskujeme. Kvalita vosku závisí od programu, ktorý si zvolíte. Avšak už v najzákladnejšom programe používame nadštandarne kvalitné vosky. Vaše auto je tak chránené proti poveternostným vplyvom. Samozrejme, že služby ručnej autoumyvárne prevyšujú ceny klasickej umyvárky násobne. Rozdiel v umytí je však citeľný a viditeľný.

Potiahnite roletkou a pozrite ten rozdiel…

Potiahnite roletkou a pozrite ten rozdiel…

Potiahnite roletkou a pozrite ten rozdiel…

Bezpečnosť je prvoradá
Na prvé miesto kladieme spokojnosť klienta a aj jeho bezpečnosť. Vedeli ste, že kvalitné vosky zvyšujú bezpečnosť pri jazde? Fungujú totiž ako odpudzovač vody a prachu. Ak sa počas jazdy dostanete do búrky, pri kvalitnejších voskoch, ktoré nanášame i na okná auta, voda nesteká. Doslovne odskakuje v kvapkách v tvare „guličiek“ tak, že niekedy máte pocit, že stierače ani nepotrebujete. Kvalitný vosk je veľmi dobrým pomocníkom aj v období, keď sú premnožené muchy, chrobáky a iný hmyz. V prírode majú síce nezastupiteľné miesto, ale uznajte, že je lepšie ak skončia v zobáku lastovičky, ako prilepené na skle, nárazníku, či svetlách vášho auta.

V prípade, ak ste naše služby ešte nevyskúšali, prečítajte si recenzie na práce ROYAL CAR WASH a objednajte sa. Veríme, že sa pričleníte k zástupu našich spokojných klientov.

8