blog SK

Staršie auto nemusí ísť do šrotu!

Staršie auto môže mať v rodine majiteľa hneď niekoľko využití. 

Máte auto po otcovi, či dedovi a zvažujete, že sa ho zbavíte? Neposielajte ho do šrotu. Bola by to škoda. Ak ste sa oň v minulosti v rodine príkladne starali a budete v tom pokračovať, možno raz poslúži ako svadobný „koč“ pre vašu dcéru, či syna. 

Leštenie auta
skodovica

U starších áut potrebuje zachovávať trochu iné postupy, ako sme zvyknutí u bežných áut, ktoré len nedávno zišli z výrobnej linky. Asi najdôležitejšie je postarať sa o to, aby nezačala korodovať karoséria. Rozhodujúce je preto miesto, kde auto garážujete a tiež spôsob akým sa oň staráte. Cesta na bežnú autoumyváreň s kefami by mala byť pre vás tabu. Tie totiž vedia narobiť šarapatu aj pri mladších ročníkoch. Staršie auto je predsa len oveľa náchylnejšie na poškrabanie, či korodovanie. Po umytí auta je dôležité i voskovanie, alebo použitie špeciálnych keramických prípravkov na to určených, ktoré karosériu staršieho auta oživia a predĺžia jej samozrejme aj životnosť. 

Nech sa v živote pohybujete v akomkoľvek aute, radi si ho vezmeme do parády. Neváhajte nás kontaktovať. Lepšie sa totiž jazdí ( ale i sobáši ) v čistom …

4